e-Visa to Egypt

Podróż do Egiptu: rzeka Nil

Egipt darem Nilu

e-Visa to EgyptW dzisiejszym wpisie wyjaśnię z jakiego powodu Egipt, był kolokwialnie zwany “darem Nilu”. Egipt leży w Afryce, w segmencie pustynnym.

Więc wokół obejmowały go same piaski, w okolicy nie było jezior bądź roślin, oprócz kaktusów. Aczkolwiek przez Egipt przepływa jedna rzeka “Nil”, to jest jedyna rzeka, jaka płynie przez Egipt.

Znaczenie Nilu

Właśnie niedobór rzek, na obszarze Egiptu, hamował uprawę roślin, sprawniejsze poruszanie się. Co roku Nil wylewał się, co komplikowało uprawę e-Visa to Egyptroślin. Co ciekawe wylewy rzeki symbolizowały tok egzystowania w państwie faraonów.

Nowinką jest że kalendarz antycznych Egipcjan, bazuje na wylewach rzeki: siewy i również żniwa odpowiadały aktualnym porom roku. Również ciekawe może być, że nazwa “Egipt” wywodzi się od staroegipskiego słowa Kemi, co oznacza “muł nilowy”(później z niego wyrabiano cegły).

Wracając do komunikacji wodnej, Nil używano właśnie do przewożenia przygotowanych cegieł, które były wykorzystywane do wznoszenia piramid dla pierwszych faraonów. Nil był także powiązany z religią, jaka była niezmiernie znacząca dla starożytnych Egipcjan.

Nil a wierzenia religijne

Faraon przebywał swoją ostatnią ziemską wyprawę po Nilu, wraz z grupą żałobników. Rzeka ma swoje dwa własne bóstwa: Apis, który był odpowiedzialny za wylewy Nilu, i Sobeka bóstwo e-Visa to Egyptkrokodyl – opiekował się obszarami, które obfitowały w wodę.

Niewątpliwie wylewy Nilu, były czasem zbyt małe, aby cokolwiek hodować, co owocowało wysokim głodem, więc ludność Egiptu została zmuszona do konstrukcji kanałów nawadniających. Optymalnym i największym ogniwem upraw byli włościanie, ich było najwięcej i to oni najwięcej pracowali.

Zobacz więcej: e-Visa to Egypt.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *