witryny chłodnicze

Jak dobrać witrynę chłodniczą? Porady

Witryny chłodnicze mają szerokie wykorzystanie w marketach, cukierniach, a zwłaszcza w restauracjach. Z jednej strony gwarantują towarom świeżość, z drugiej pobudzają konsumentów do zakupów.

witryna chłodnicza

Typy witryn chłodniczych

Szerokie wykorzystanie witryn chłodniczych wywołało, że fabrykanci oferują wiele modeli przystosowanych do konkretnych celów.Witryna chłodnicza dla gastronomii – używana jest zwykle w barach sałatkowych, lodziarniach, punktach oferujących kebaby, burgery. Ich główną rolą jest zapewnienie świeżości oferowanym towarom i półproduktom.

Witryny te rozmiarami dostosowane są do wymiarów pojemników GN, dzięki czemu ich nawierzchnia jest optymalnie zagospodarowana. Poza tym artykuły prezentowane są naprawdę elegancko.

witryna ekspozycyjna chłodnicza

Witryna ekspozycyjna chłodnicza – służy do prezentacji gotowych towarów, głównie napojów, ciast, deserów, produktów promocyjnych. Często też użytkowana jest do promowania konkretnej marki, w takim przypadku zwykle producent ją wypożycza. Witryny chłodnicze na rzecz sklepów – to szafy chłodnicze z przeszklonymi drzwiami, w których układane są artykuły wymagające niskiej temperatury, jednak niewymagające specjalnej ekspozycji.

Witryny zamrażalki – zastosowanie posiadają przede wszystkim w sklepach spożywczych, gdzie poniektóre materiały muszą być oferowane w stanie zmrożonym. Witryna umożliwia konsumentom dobór pożądanego towaru przed otwarciem zamrażarki.

Czym sugerować się przy wyborze witryny chłodniczej?

Poza kryteriami użytkowymi ważnym kryterium jest format witryny. Głównie w niewielkich sklepach oraz lokalach gastronomicznych ma to wielce istotne przesłanie. W sklepach wielkopowierzchniowych zazwyczaj wykorzystywane są witryny chłodnicze z agregatami zewnętrznymi umiejscowionymi w osobnym pomieszczeniu.

Przez to witryny pochłaniają mniej miejsca. Funkcjonalne witryny chłodnicze muszą mieć opcję dowolnej aranżacji wnętrza – ustawienie półek, oświetlenie. Witryny chłodnicze pracują w trybie ciągłym, dlatego ze względu na eksploatację prądu, należy decydować się na witryny z wysoką kategorią energetyczną oraz opcją ustawy temperatury w zależności od potrzeb.

Zobacz więcej: witryna chłodnicza.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *